19.12.2012 20:45

Kolik si mám spořit na penzi a budu na to vůbec mít?

Minulý týden mi volal kamarád Jirka, že vůbec neví, co vlastně je ta "Penzijní reforma". Pokládal mi různé otázky. Co mě přinese tato reforma a je pro mě vůbec výhodná vzhledem k mým příjmům. Jaký je rozdíl mezi prvním, druhým a třetím pilířem. Jaké budou státní příspěvky od ledna 2013. Co bude s mými penězi v důchodu. Co je to předdůchod. Kolik si mám odkládat. Kde vlastně na to mám vzít. Toto jsou otázky, které si pokládají asi i další lidé.

Naše společnost připravila pro každého několik vzdělávacích materiálů a jsme připraveni Vám pomoci a poradit.

Jsme přesvědčeni, že tato "Penzijní reforma" je tak trochu švejkovina a proto jsme pro každého připravili "Svejkovu kuchařku". Poradil jsem Jirkovi, kde si ji může stáhnout. V kuchařce se dozvěděl základní údaje o připravované reformě, jaký je rozdíl mezi prvním, druhým a třetím pilířem, výši státních příspěvků platných od ledna 2013 a co je vlastně předdůchod. Našel v ní i porovnání starého a nového penzijního připojištění a další potřebné informace.

Pro výpočet částky, kterou by si měl odkládat, použil náš jednoduchý kalkulátor na výpočet  této částky. Po zadání několika základních údajů ihned zjistil potřebnou částku. Poté jsme mu vypracovali jednoduchý finanční plán, který mu pomůže vytvořit potřebné finance. Zjistil však, že nemá dostatečnou výši volných finančních prostředků pro odkládání na penzi. 

Poradili jsme mu, jak si zajistit, aby mu na jeho penzi přispívali ostatní lidé. V současné době mu na penzi přispívá již 12 lidí a jejich počet se stále zvyšuje.

Pro více informací pište na .

Tisknoutpro Vaše finance a bydlení
...máme vhodné řešení


© 2018, Finance reality Kuba – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na CMS WebArchitect | SEO a internetový marketing