24.05.2010 12:45

Snížení úrokové sazby ING Konta na 2% p.a.

Snížení úrokové sazby ING Konta

Vzhledem k opětovnému snížení úrokové (REPO) sazby Českou národní bankou, která dne 7.5.2010 klesla na historické minimum 0,75 %, byla ING nucena přistoupit ke snížení úročení finančních prostředků na ING Konto o čtvrt procentního bodu a to na úroveň 2 % p.a.

Nová sazba 2 % p.a. je platná od 24.5.2010.

Úroková sazba na ING Kontě se stále pohybuje na úrovni vysoko nad REPO sazbou určenou Českou národní bankou. Mírné snížení o čtvrt procentního bodu pro ING neznamená významnou ztrátu pozice na trhu. ING tak i nadále nabízí svým klientům dlouhodobě nadprůměrné zhodnocení a úrok 2,00 % je stále jednám z nejvyšších na trhu.

REPO sazba – základní sazby ČNB, od které se odvíjí úrokové sazby na trzích, její aktuální výše je k dispozici na www.cnb.cz

Za poslední 2 roky Česká národní banka snížila úrokové sazby o celá 3 %. K posledním poklesům došlo v prosinci loňského roku a nyní začátkem května, kdy se REPO sazba ČNB propadla na historické minimum 0,75 %. ING Konto přitom až do března letošního roku (tj. nepřetržitě celkem 12 měsíců) zachovávalo stálou úrokovou sazbu na úrovni 2,5 %, která byla vysoko na REPO sazbou určenou Českou národní bankou (viz graf). V březnu 2010 však musela již reagovat na markantní rozdíl sazeb ČNB a ING Konta a snížit sazbu na 2,25 % a nyní o dalších 0,25 % na úroveň 2 %. I tak je však úrok 2 % stále jedním z nejvyšších na trhu.

Tisknoutpro Vaše finance a bydlení
...máme vhodné řešení


© 2018, Finance reality Kuba – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Ochrana osobních údajů | Mapa stránek

Webové stránky vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Vytvořeno na CMS WebArchitect | SEO a internetový marketing